• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 09 Серпня 2022
  • 193
  • 0

Як виглядає допомога пораненим на фронті? Дивовижна історія і важливий меседж: «Коли нас вдавалося розділити, ми закінчували в Сибіру»

«Дякую вам, польські брати і сестри, за те, що ви пліч-о-пліч з нами захищаєте нашу і вашу свободу», — сказав Геннадій Друзенко, засновник і керівник Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова, який в інтерв’ю тележурналісту wPolsce.pl Якубу Мачєєвскому розаовів про те, як він зі своїми людьми рятує поранених на фронті.

Друзенко – правник-конституціоналіст, який перед війною навчав студентів університету. Його дружина – медсестра, вчилася в Познані. Обидва дуже добре знають Польщу. Від початку війни вони мужньо допомагають поблизу фронту. Друзенко розповів Якубу Мачєєвскому про те, що вони там роблять.

«Я не лікар. Я в тилу організовую забезпечення медикаментами, машинами, займаюся промоцією, але моя дружина як медсестра керує нашими евакуаціями», – пояснив він.

“Ніколи не був таким щасливим”

І хоча за цю допомогу не передбачено жодної винагороди, стати добровольцями готові люди з усього світу.

«Охочі приїжджають з усього світу. Канада, Корсика, Англія, Франція, Німеччина, Австрія… з багатьох країн. Зараз зголосився поляк» – зауважив Друзенко.

«Майте на увазі, що в нас працюють не тільки рятувальники. Нас відрізняє те, що ми маємо дуже кваліфікований персонал, ми оперуємо поранених, зшиваємо їх, надаємо широкий спектр медичних послуг, не даємо нашим людям передчасно потрапити в рай. То велике щастя. (…) Я ніколи не був таким щасливим, як під час цієї роботи», – зізнався Друзенко. За його словами, його організація діє з 2014 року.

«Перші бригади ми створили під час Революції Гідності, коли побили наших студентів, але як організація – Перший добровольчий мобільний шпиталь – ми існуємо вісім років», – сказав він.

На запитання, скільком військовим його організація вже допомогла, він відповів:

«Лише до 24 лютого 2022 року ми нарахували близько 50 тисяч пацієнтів. Відколи ми прийшли на Донбас під час цього вторгнення, то за перший місяць ми врятували 506, за другий – 256, за третій – 352. За всіма параметрами вони б не доїхали до лікарні, але ми їх привезли вчасно. Це наша найбільша перемога, бо ми неодноразово подолали смерть».

«У нас тут був хлопець, який пережив клінічну смерть. Ми його врятували і наступного дня приготували йому торт на «другий день народження», – додав він.

«Дякую вам, брати і сестри поляки»

Друзенко також сказав кілька слів до поляків, яким подякував за допомогу.

«Повертаємося до польського гасла з ХІХ століття, чи, може, ранішого: «за нашу і вашу свободу». Це означає, що немає свободи Польщі без вільної України, а вільна Україна не можлива без підтримки Польщі», – наголосив він.

«Я дуже вдячний полякам. Я багато разів був у Польщі, моя дружина вчилася в Познані, це для нас не чужина. Добре, що поляки відклали все, що нас ділило, і стали з нами пліч-о-пліч проти цієї орди. Бо коли ми були разом, ми перемагали, а коли нас вдавалося розділити, ми закінчували в Сибіру», – нагадав Друзенко.

«Я дякую вам, брати і сестри поляки, що ви стоїте з нами пліч-о-пліч і захищаєте нашу і вашу свободу», – додав він на завершення.

Як можна приєднатися до організації Друзенка? Потрібно зайти на сайт www.medbat.org.ua та заповнити анкету, а потім дочекатися контакту з організацією.

 

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ