• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 17 Липня 2022
  • 200
  • 0

Уроки людяності та успішного громадянського суспільства від ПДМШ ім. Миколи Пирогова

Як виглядає незалежне громадянське суспільство побудоване на принципах самоорганізації, волі та відповідальності? Чи може Україна стати зразком нової державності, де волонтерські ініціативи перевершують професійність та ефективність іноземних організацій чи державних установ? На ці та інші питання в інтервʼю для Razom відповідає Геннадій Друзенко – співзасновник і Голова Наглядової Ради ПДМШ ім. Миколи Пирогова.

Перший добровольчий мобільний шпиталь або ПДМШ почав формуватися ще 30 листопада 2013 року. Тоді, після спроби силового розгону Євромайдану в Києві, було створено імпровізовані медичні бригади, а потім і підпільні шпиталі, які допомагали постраждалим учасникам Революції Гідності. А вже у грудні 2014 року ПДМШ як системний проєкт розпочав свою діяльність в зоні АТО. За наступні пʼять років більше півтисячі добровольців – медиків, парамедиків, допоміжного персоналу – здійснили більше пʼятдесяти ротацій у зоні АТО (пізніше зона ООС). Вони врятували тисячі життів і отримали цілком виправдане звання янголів у білих халатах.

24 лютого 2022 року росія розпочала свою ганебну, підступну війну – і янголи вирушили туди, де їх найбільш потребують. Вже майже чотири місяці медики-добровольці, працюючи у тяжких прифронтових умовах і ризикуючи своїм життям, надають медичну допомогу постраждалим: спочатку у Київській та Житомирській, а від травня – у Донецькій та Луганській областях. Підставивши плече військовим мобільним госпіталям, ПДМШ наразі облаштували власні евакуаційно-стабілізаційні пункти у Часовому Яру та Словʼянську, а евакуаційні екіпажі доїжджають також до Луганщини в районі Лисичанська.

Донори й лікарі з усього світу долучаються до проєкту та допомагають рятувати життя військових і цивільних, постраждалих від війни. На ротаціях вже були лікарі з Німеччини, Австрії, Франції, Великої Британії, Канади та США. Так, наприклад, у травні цього року в складі одного з екіпажів ПДМШ працювала Дженніфер Маллі – медсестра невідкладної допомоги із Каліфорнії. Вона була вражена результатами, яких українські медики досягають маючи мінімальні ресурси, і порівняла війну росії проти України з біблійними Давидом та Голіафом.

Від моменту створення і до сьогодні, ПДМШ існує виключно на недержавні кошти. З квітня 2022 року Razom for Ukraine допомагає шпиталю тактичною медициною та надали грант у розмірі 95 000 доларів США. На ці кошти вже було придбано бус для евакуації поранених та транспортування медиків, а також паливо. Але в умовах війни необхідність у коштах для придбання високотехнологічного мобільного обладнання особливо висока. Наприклад, наразі ПДМШ потребує портативний рентген (40 000 доларів США) та броньовані швидкі.

Сьогодні дуже важливо розуміти, що Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова – це не тільки про медичну допомогу, це про спільноту і самовідданість добровольців, які продовжують рятувати тисячі людей. “Це прообраз і паросток майбутньої України, за яку не буде соромно перед тими, хто поклав за неї життя.” – Геннадій Друзенко

Джерело: Razom

 

 

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ