• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 11 Листопада 2016
  • 449
  • 0

Українська громада Ляйпціґу вчергове надала допомогу ПДМШ

Нещодавно Перший добровольчий мобільний шпиталь (ПДМШ) ім. Миколи Пирогова отримав з Німеччини посилку з різноманітними хірургічними інструментами та матеріалами від церковної громади УГКЦ Святого Великомученика Юрія Переможця в Ляйпціґу. Незабаром ці хірургічні інструменти та матеріали відправлять на Схід України, де лікарі-добровольці застосовуватимуть їх, аби рятувати життя й здоров’я українських військових і місцевого цивільного населення.

За словами активістки громади Оксани Макогон, цю благодійну допомогу передали етнічні німці – подружжя лікарів з Баден-Вюртембергу, племінник яких вчиться у школі разом з її молодшим сином Северином. З початку війни в Україні таку допомогу регулярно надають дві німецькі родини – після того, як чоловік Оксани Роман Флюнт на батьківських зборах у школі оголосив, що українська громада збирає допомогу для України, зокрема медикаменти та медичне обладнання.

Українці з Ляйпціґу допомагають добровольчому шпиталю з квітня 2015 р., коли на запрошення громади президент ПДМШ Геннадій Друзенко разом із знаним українським кобзарем Тарасом Компаніченком привезли до цього німецького міста виставку ікон в рамках туру на підтримку ПДМШ. Тоді на потреби шпиталю було зібрано 1,5 тисячі євро і розпочато збір коштів на автомобіль швидкої допомоги. Уже влітку того року мікроавтобус “Мерседес” був переданий ПДМШ. (Упродовж року “Саксонець”, як його прозвали лікарі-добровольці, врятував не одне життя в зоні АТО, але потрапив у серйозну аварію на мирній дорозі під час перевезення одного з поранених героїв оборони Донецького аеропорту до Дніпра. На щастя, крім “Саксонця” ніхто не постраждав.)

Фото на згадку під час благодійного заходу на підтримку ПДМШ Ляйпціґу в квітні 2015 р. (зліва направо): Северин Флюнт – молодший син Оксани Макогон; священик церкви у Ляйпціґу отець Богдан Лука; кобзар, бандурист і лірник Тарас Компаніченко; Оксана Макогон

Оксана Макогон також розповіла про інші напрями благодійної діяльності своєї громади, обсяг якої вражає. “Ми дуже багато допомагаємо українським військовим, зокрема 51 ОМБр з Володимира-Волинського, – розповіла пані Оксана. – Десятками купували одяг, бундесверівські зимові куртки, новенькі берці, біноклі. До речі, разом з допомогою ПДМШ ми переправили сім кевларових жилетів для одного з підрозділів, який зараз готується у Львові до відправки на фронт”.

“На початку цього року ми відправили 14 т гуманітарної допомоги Україні – 70 практично нових лікарняних ліжок з матрацами та функціональними столиками до них для Львівського військового шпиталю, реабілітаційного центру в Івано-Франківській області для учасників АТО та Долинської центральної районної лікарні”.

Пані Оксана – волинянка, а її чоловік – з Долини Івано-Франківської області. Значною мірою благодійна допомога від ляйпціґської української громади є спрямованою саме на Волинь і Галичину. “Це зовсім не тому, що ми хочемо допомогти “своїм”, – пояснює активістка. – Просто працюємо в Україні з людьми, яких ми особисто знаємо і яким довіряємо, аби бути впевненими, що передані нами речі не опиняться десь на ринку”.

Як церковна громада, українці з Ляйпціґу насамперед опікуються сиротами та людьми похилого віку в Україні. “Третій рік поспіль збираємо кошти й адресно відправляємо подарунки більш як 80 дітям Львова та поліських районів Волині, батьки яких загинули на війні або на Майдані. Гроші збираємо на різних акціях. Наприклад, цієї неділі [розмова з пані Оксаною відбулася 2 листопада] у нас буде свято української мови. Буде концерт, а після концерту – частування, різні вікторини, на яких збиратимемо кошти для тих дітей. На таких і не тільки таких акціях ми збираємо тисячу чи більше євро. За списками конкретних людей купуємо одяг, канцтовари, солодощі, робимо великі гарні подарунки, які переправляємо до Львова і на Волинь, де їх розвозять безпосередньо по родинах”.

Громада також опікується сиротинцем в Івано-Франківській області, який, за словами пані Оксани, дуже мало фінансується державою – закуповує миючі засоби, пральні порошки, шампуні, зубні щітки, ігри, канцтовари, солодощі. Купували трохи нового й збирали вживаний одяг і ящиками переправляли це все для тих дітей.

“Два роки тому робили благодійний концерт на рівні міста, на якому зібрали близько 2,5 тисячі євро. Ці гроші передали до Фундації духовного відродження при Львівській архиєпархії УГКЦ на стипендіальну програму для сиріт і дітей, батьки яких загинули або були покалічені під час Революції Гідності та війни. Проводили акцію “Збери сироту до школи” – закупили шкільне приладдя, на аукціоні eBay придбали вживані, але дуже гарні німецькі ранці”.

Також одна з приватних шкіл Дрездена передала українській церковній громаді 25 комп’ютерів, якими користувалися лише два роки. Ці комп’ютери поїхали до Долини.

Для людей похилого віку в Україні громада передає солодощі на релігійні свята, вживаний одяг у дуже доброму стані, постільну білизну. У цьому українцям допомагає й міська влада Ляйпціґу: “Місто підтримує нашу діяльність і надало нам складські приміщення, де ми збираємо й перебираємо уживані речі”.

На запитання, чи не перебувають німецькі громадяни неукраїнського походження під впливом московської пропаганди, Оксана Макогон відповіла, що всі її сусіди – на нашому боці. “Ми спілкуємося, я їм розповідаю про те, що відбувається в Україні. Одна з моїх сусідок, фрау Вайсс, вже двічі допомагала тому сиротинцю [в Івано-Франківській області] – купувала нові речі, принесла три ящики подарунків для дітей. Її ніхто про це не просив. Вона була щаслива потім побачити відео, як діти розгортають її подарунки”.

***

Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова щиро дякує церковній громаді УГКЦ Святого Великомученика Юрія Переможця в Ляйпціґу за її послідовну благодійну діяльність. Так само ми вдячні всім громадянам Німеччини, які надають безкорисливу допомогу нашій країні у цей складний для неї час.

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ