• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 06 Червня 2017
  • 459
  • 0

Справа Ольги Сімонової: Президент має право зберігати мовчання?

Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова отримав копію депутатського звернення народного депутата України Ірини Суслової, члена Комітету ВРУ з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин, до Президента України Петра Порошенка з проханням “вжити заходів для прийняття у громадянство України” російської громадянки Ольги Сімонової. У зверненні, датованому 31 травня 2017 року, стисло описані заслуги Ольги, яка сьогодні за контрактом зі Збройними Силами України “захищає незалежність і суверенітет України у складі 24 окремої механізованої бригади” ЗСУ.

Це депутатське звернення стало результатом клопотання керівника ПДМШ Геннадія Друзенка до народних депутатів довести до доброго скутку справу прийняття Ольги Сімонової в громадянство України.

У квітні – вересні 2015 року Ольга Сімонова працювала парамедиком евакуаційної бригади ПДМШ у Бахмуті та Луганському Донецької області, а також Попасній на Луганщині. До цього була медиком-добровольцем у підрозділі “Північ”, батальйоні ПСМОП “Золоті ворота”, а з вересня 2015 р. до березня 2016 р. – у полку “Дніпро-1”. В Україну з Челябінська вона приїхала наприкінці 2014 р. Має статус учасника бойових дій. Контракт із ЗСУ підписала восени минулого року.

Ще 16 березня цього року Комісія з питань громадянства при Президентові України ухвалила рішення внести пропозицію главі держави прийняти Ольгу до громадянства України. За майже три місяці, що минули відтоді, з офісу на Банковій ми так і не дочекалися ані президентського указу про надання їй українського громадянства, ані обґрунтованої відмови. Схоже, правило Міранди по-українськи звучить так: “Президент має право зберігати мовчання”.

Насправді ж боротьба за прийняття Ольги до громадянства України триває вже понад рік. На початку квітня 2016 р. Геннадій Друзенко особисто просив тодішнього міністра охорони здоров’я Олександра Квіташвілі клопотати перед Президентом України щодо надання Ользі українського громадянства. Міністр погодився, але не встиг цього зробити через відставку уряду Яценюка. Потім, за словами Геннадія, “були місяці публічного тиску на владу, підтримка ЗМІ, бюрократична тяганина та відписки з Банкової”.

У липні 2016 р. медики-добровольці ПДМШ, відзначені державними нагородами, публічно звернулися до Президента України з проханням надати Ользі українське громадянство. У серпні в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун підписала офіційне клопотання до глави держави прийняти Ольгу Сімонову до громадянства України, після чого Ольга подала відповідну заяву до Державної міграційної служби.

“Ольга зібрала всі необхідні документи, включно з довідкою про несудимість, яку видають компетентні органи РФ. Інтерпол, СБУ та Держприкордонслужба підтвердили, що не бачать перешкод для надання Ользі українського громадянства. І тільки в січні поточного року весь пакет документів потрапив на Банкову, звідки його швидко повернули до Державної міграційної служби без розгляду по суті”, – розповів Геннадій Друзенко на спільній прес-конференції з лідером Руху “Справедливість” Валентином Наливайченком 20 лютого 2017 р.

За словами Друзенка, Адміністрація Президента аргументувала відмову тим, що нібито подання не відповідає формі 21, а висновок СБУ містить неточну інформацію про персональні дані особи.

15 лютого очільниця МОЗ підписала ще одне подання Президенту з проханням “прийняти позитивне рішення за клопотанням про прийняття до громадянства України громадянки Російської Федерації Сімонової Ольги Сергіївни”.

До кампанії на підтримку Сімонової приєдналася й Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська. 20 лютого у відкритому звернненні до голови Комісії при Президентові України з питань громадянства та глави АП український омбудсмен повідомила, що вона відкрила провадження за зверненням президента ПДМШ “в інтересах громадянки Російської Федерації Сімонової Ольги Сергіївни щодо зволікання з розглядом її заяви про прийняття до громадянства України”. Наприкінці звернення Валерія Лутковська закликала правозахисні організації та активістів приєднатись до нього та підтримати клопотання про надання українського громадянства Сімоновій, “очікуючи ефективні дії з боку Комісії при Президентові України з питань громадянства”.

23 травня Геннадій Друзенко через Facebook звернувся до українських парламентарів – тих, “хто усвідомлює, кому вони зобов’язані самою можливістю представляти народ України в єдиному законодавчому органі та жити цікавим та насиченим життям народного депутата – зверніться до Президента України з вимогою не зволікати з прийняттям в громадянство України військовослужбовця ЗСУ Ольги Сімонової!”

“Вірю, що серед народних обранців знайдеться кілька десятків тих, хто чітко усвідомлює, що вони розглядають та ухвалюють закони України, ходять на ефіри, їздять у закордонні вояжі etc., etc., etc. тільки тому, що хтось тримає периметр, боронить нехай і порушені кордони від ворога”, – написав Геннадій у пості, названому “Тест для депутатів”. Він також особисто просив десяток депутатів написати відповідні звернення, але, наскільки нам відомо, це зробила тільки Ірина Суслова, за що їй щира подяка від усього ПДМШ.

(Фото: Максим Требухов)

Відповідно до вимог чинного законодавства, іноземці можуть перебувати на території України без візи тільки протягом 90 днів. Для Ольги цей термін уже давно минув. Їй вдалося отримати дозвіл на тимчасове проживання, який кілька разів подовжували, і зараз її очікує чергове “ходіння по колу кабінетів міграційної служби”, як вона це називає сама. Але спочатку потрібно написати рапорт, аби залишити передову та їхати до Києва, до ДМС. Чи продовжать їй дозвіл цього разу? Не факт. Адже мовчання може бути красномовним…

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ