Спільний медичний пілотний проект ПДМШ з ДПСУ успішно завершено
Сьогодні в Маріуполі завершилося медичне обстеження прикордонників у рамках пілотного проекту Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова і Державної прикордонної служби України. Протягом дев’яти днів вісім лікарів-добровольців і два лікарі Держприкордонслужби провели щорічну диспансеризацію особового складу Донецького прикордонного загону і Маріупольського загону морської охорони ДСПУ.
За відгуками, пілотний проект можна вважати безумовним успіхом. «Мені особисто телефонував начальник управління охорони здоров’я Адміністрації ДПСУ Валентин Волоха, подякував за гарну роботу, казав про подальше співробітництво, – розповідає виконавчий директор ПДМШ Таміла Данілевська. – Ми домовились, що конкретно обговоримо наші наступні дії, коли я повернуся до Києва. Я також спілкувалася з начальником Донецько-Луганського регіонального управління ДПСУ генерал-майором Олександром Лебедем, керівниками усіх загонів де працювали наші лікарі. Всі дякували».
Медогляди розпочалися 12 серпня. Згідно з вимогами статуту, проходження диспансеризації є обов’язковим для кожного військовослужбовця. За словами начальника служби охорони здоров’я Донецько-Луганського регіонального управління ДПСУ підполковника медичної служби Олега Гаврашенка, результати обстеження показали, що стан здоров’я прикордонників в цілому перебуває на належному рівні та дозволяє виконувати поставлені завдання. «Утім, у ході медичного обстеження були виявлені випадки, про які ані ми, ані самі військовослужбовці не знали, і які потребують дообстеження, додаткової деталізації. Ці випадки не є критичними», – сказав Олег Гаврашенко.
Він також висловив задоволення пілотним проектом і вважає його успішним. «Ми були посилені такими засобами як апарат УЗД, проводили діагностику, тестування. Наші медики спілкувалися з цивільними, обмінювалися досвідом, що було на користь. Ми майже щоденно доповідали результати роботи керівництву, і з їхнього боку зауважень не було».
Про те, що проведення диспансеризації спільними зусиллями медиків-добровольців і медиків-прикордонників було успішним і корисним, каже і начальник відділення охорони здоров’я Донецького прикордонного загону майор медичної служби Андрій Родін: «Попрацювали дуже продуктивно, надали нам велику допомогу. Робили і УЗД, і кардіограму, і аналізи. Лікарі ПДМШ дуже відповідально поставилися до роботи. Усім дуже сподобалося, усі хвалили, особливо ветерани прикордонної служби, які скористалися цією можливістю пройти обстеження і були просто в захваті».
Диспансеризацію прикордонників у рамках пілотного проекту провела команда лікарів ПДМШ і Головного військово-медичного клінічного центру ДПСУ у складі: терапевт з Івано-Франківської області Галина Черниш, кардіолог з Київщини Олена Скоробогач, дві рівненські лікарки: невролог Лариса Ярмолюк і лікар УЗД Любов Ярмолюк, дві лікарки зі Львівщини: терапевт Наталя Нагурська та гінеколог Мар’яна Побережник, психолог з Харкова Сергій Усенко і київський хірург Сергій Стаскевич, а також начальник інфекційного відділення ГВМКЦ ДПСУ полковник медичної служби Валентин Примак і начальник ЛОР-відділення підполковник медичної служби Андрій Гарасимів. Групою медиків ПДМШ керував на місці Ігор Буйвол.
У передостанній день роботи цієї команди Начальник Донецького прикордонного загону полковник Анатолій Коцюрба перед строєм вручив кожному з її членів подяку, а також окрему подяку персоналу ПДМШ.
Співпраця ПДМШ з прикордонниками відбувається на підставі меморандуму про співробітництво між добровольчим шпиталем та Адміністрацією ДПСУ, який підписали Голова ДПСУ Сергій Дейнеко та голова Наглядової ради ПДМШ Геннадій Друзенко. Згідно з документом, сторони співпрацюватимуть під час Операції об’єднаних сил «з метою проведення діагностики, диспансеризації та надання медичної допомоги» військовослужбовцям і працівникам ДПСУ, які проживають або проходять службу в районах проведення ООС.
Світлини люб’язно надані Держприкордонслужбою.