• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 07 Грудня 2018
  • 709
  • 0

Президент Литви Даля Ґрібаускайтє зустрілася з українськими волонтерами

Сьогодні вранці в Посольстві Литовської Республіки в Києві Президент Литви Даля Ґрібаускайтє, яка перебуває в Україні з офіційним візитом, зустрілася з представниками українських волонтерських організацій, зокрема благодійного фонду “Крила перемоги” і Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова.

В очікуванні зустрічі. Зліва направо: Тамара Маркелова, Вікторія Крамаренко, Геннадій Друзенко і Наталя Прилуцька

Ініціатива такої зустрічі належить лідеру Литви. Як розповіла керівник БФ “Крила перемоги” і ветеран ПДМШ Вікторія Крамаренко, перед візитом Президента з нею зв’язався Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс. “Він сказав, що Даля Ґрібаускайтє хотіла б побачити людей, які займаються волонтерством, причому діяльність їхніх організацій має бути широкою і стосуватися не тільки фронту”, – сказала Вікторія. Вона також припустила, що, можливо, її благодійний фонд було вибрано для цієї зустрічі також і через його тісні зв’язки з країнами Балтії – фонд працює за підтримки уряду Естонії і відомих громадських діячів цієї країни, зокрема керівника Центру української культури в Таллінні Анатолія Лютюка і голови Конгресу українців Естонії Віри Коник.

За пропозицією Вікторії Крамаренко в зустрічі також взяли участь голова Наглядової ради ПДМШ Геннадій Друзенко, волонтер Наталя Прилуцька, яка допомагає українським бійцям ще з часів Майдану і тісно співпрацює з Литвою, і ще один представник БФ “Крила перемоги” – громадський діяч і шеф-редактор журналу “Оксамит” Тамара Маркелова.

Від імені ПДМШ Геннадій Друзенко подарував Далі Ґрібаускайтє ікону “Ангел Охоронець”, написану художником і головним спонсором ПДМШ Олександром Клименком на кришці ящика від набоїв до автомату, привезеній з району бойових дій під Маріуполем. “Символічно, що благодійна виставка ікон на ящиках від набоїв експонувалася і в Литовському посольстві в Україні, і в Сеймі Литовської Республіки. Ми щиро сподіваємось, що наступним місцем експозиції стане резиденція Президента Литви, і з вашою допомогою ми зможемо зібрати гроші для вкрай потрібного проекту “Мобільна клініка для “сірої зони”, який дозволить обстежити та надати медичну допомогу десяткам тисяч мешканців українського Донбасу, які проживають впритул до лінії фронту”, – Сказав Друзенко, передаючи ікону.

Подарунком від БФ “Крила перемоги” та Наталі Прилуцької став шолом, привезений з фронту і розписаний українською художницею Мар’яною Доріченко. Литовському Президенту також вручили відзнаку фонду “Берегиня України”.

Ставлення українців до Литви є дуже теплим не тільки тому, що нас пов’язує багатовікова спільна історія – набагато довша за історію перебування разом під ярмом Москви. “З початку Революції Гідності, а потім протягом усіх п’яти років війни з Росією Литва залишається, мабуть, одним з найбільших друзів України, якщо не найбільшим. А що стосується особисто її президента, Далі Ґрібаускайтє, вона просто викликає захоплення українців. Не буде помилкою сказати, що більшість із них хотіли б бачити на чолі своєї країни саме такого президента”, – поділився враженнями після зустрічі Геннадій Друзенко.

Геннадій Друзенко до Далі Ґрібаускайтє: “Шановна пані Президенте! Дозвольте вручити вам цю ікону, яка є символом нашої боротьби проти російської агресії. Ця ікона глибоко символічна, оскільки сполучає вікові традиції іконопису та відголосок сучасної війни, що триває на сході України. Цей “Ангел Охоронець” написаний на кришці ящика від набоїв до автомату, привезену з району бойових дій під Маріуполем. Ця ікона свідчить, що ми воюємо за щось більше, аніж просто територія чи навіть свобода самостійно визначати своє майбутнє. На Донбасі ми боронимо наші спільні цінності, осереддям яких є гуманізм. На відміну від Кремля, ми дійсно віримо, що людина – це не гарматне м’ясо для досягнення якихось вищих цілей. І саме людяність є ціллю і мірилом будь-якої політики. По-суті, на східних теренах України ми стоїмо на варті віковічних цінностей християнського гуманізму, який сповідує, що Бог став Людиною і своєю жертовною смертю переміг смерть. Так і з жертви російської агресії – українських вояків та цивільних – проростає нова Україна, зі смерті проростає нове життя. Ікони на ящиках від набоїв – символічні свідки цієї величної містерії. Але ці ікони – не лише символічні свідки: вони ще й реальні помічники, які дозволяють збирати кошти на підтримку діяльності Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова. За майже чотири роки ці твори об’їздили півсвіту: від Маріуполя до Лос-Анджелеса, від Едмонтона до Риму. Вони експонувалися у Європарламенті та доброму десятку європейських столиць і допомогли зібрати більше сотні тисяч євро на підтримку роботи медиків-волонтерів. Напевно, без ікон на ящиках від набоїв ми б ніколи не змогли пропрацювати чотири роки в зоні бойових дій і надати допомогу більш як 50 тисячам пацієнтів, повертаючи мешканцям українського сходу не лише здоров’я, а й надію на краще життя. Символічно, що благодійна виставка ікон на ящиках від набоїв експонувалася і в Литовському посольстві в Україні, і в Сеймі Литовської Республіки. Ми щиро сподіваємось, що наступним місцем експозиції стане резиденція Президента Литви, і з вашою допомогою ми зможемо зібрати гроші для вкрай потрібного проекту “Мобільна клініка для “сірої зони”, який дозволить обстежити та надати медичну допомогу десяткам тисяч мешканців українського Донбасу, які проживають впритул до лінії фронту, а отже є найменш захищеними та найбільш уразливими жертвами цієї війни. Насамкінець, щиро дякую вам особисто та у вашій особі всьому литовському народу за неоціненну підтримку, яку ви надаєте нам, українцям, у нашій праведній боротьбі за нашу і вашу свободу!”

Фотоальбом “2018/12/07, Київ, Посольство Литовської Республіки. Зустріч представників ПДМШ і БФ “Крила перемоги” з Президентом Литовської Республіки Далею Ґрібаускайтє”

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ