ПДМШ «прикриває» армію по медицині
Добровольці Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова – це люди переважно із медичною освітою: коледжем або університетом, хоча трапляються і парамедики, тобто ті, хто пройшов тренінги з домедичної допомоги. Про це в інтерв’ю Kolo.News розповів співзасновник і керівник ПДМШ Геннадій Друзенко.
Понад 800 медиків-добровольців, які пройшли через ПДМШ за вісім років його існування нього репрезентують медичну спільноту України як регіонально, так по вертикалі: від водія-санітара до головних лікарів чи викладачів провідних медичних університетів. Після початку великої війни до ПДМШ почали приєднуватися також іноземці.
«В 2014 ПДМШ задумувався, як милиця для держави. На початку російсько-української війни бракувало буквально всього: медиків, медичного обладнання, медикаментів, швидких, евакуаційного транспорту тощо. Ми вирішили, що треба підставити державі плече. Тоді збиралися повернутися за кілька місяців у звичайне життя. Та не так сталося, як гадалося. Досвід показує, що навіть зараз, коли вже дев’ятий рік триває війна, і дев’ятий місяць – повномасштабне вторгнення, наші медики-добровольці більш ніж затребувані на фронті. Все більше підрозділів просить «прикрити по медицині», – каже Друзенко.
В інтерв’ю він також розповідає, яку саме роботу медики-добровольці виконують на фронті та на яких позиціях вони працюють, як відбуваються їхні ротації, хто фінансує спільноту медичних добровольців, і чому варто продовжувати цей проєкт.
Читати інтерв’ю повністю на сайті Kolo.News.