• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 20 Лютого 2017
  • 350
  • 0

ПДМШ і «Справедливість» вимагають урівняти в правах усіх учасників бойових дій

Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова та Рух «Справедливість» вимагають припинити дискримінацію добровольців – учасників бойових дій на Сході України та негайно внести відповідні зміни до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Зазначену ініціативу керівник ПДМШ Геннадій Друзенко та лідер Руху Валентин Наливайченко представили під час спільної прес-конференції сьогодні в Інституті Горшеніна.

Зміни, які ініціюють ПДМШ та «Справедливість», покликані встановити соціальну справедливість та скасувати дискримінацію певної категорії учасників бойових дій. Зокрема йдеться про усунення дискримінаційної норми з частини 7 статті 12 Закону, яка позбавляє добровольців права на безкоштовне навчання їх та їхніх дітей, а також на отримання соціальної стипендії. Крім того ініціатори змін пропонують доповнити статтю 6 новим пунктом 21, який би закріпив статус учасників бойових дій за медиками-добровольцями, що офіційно залучені до проведення АТО і працюють пліч-о-пліч з військовими медиками у військових частинах та прифронтових лікарнях.

На сьогодні право на безоплатне навчання та соціальну стипендію мають лише учасники бойових дій, які захищали територіальну цілісність та суверенітет України в районах проведення АТО у складі Збройних Сил України та інших військових формувань. Натомість добровольці, навіть ті, що отримали статус УБД, як, наприклад, медики ПДМШ, позбавлені такого права.

ПДМШ та активісти Руху, серед яких багато волонтерів та учасників АТО, переконані, що закон прямо дискримінує добровольців, які так само, як і їхні побратими-військові, захищали і захищають Україну від російської агресії. Тому вони вимагають зрівняти в правах усіх учасників бойових дій, які брали участь у проведенні антитерористичної операції на Сході України, і були офіційно залучені до її проведення.

«По суті, ми вимагаємо закріпити в Законі права добровольців та медиків-волонтерів, які рятують наших захисників на передовій. Вони мають право на соціальні гарантії нарівні з військовослужбовцями ЗСУ та інших воєнізованих формувань. Хіба це не є соціальною справедливістю, яка має панувати в кожній розвинутій країні?» – зауважив лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко.

У свою чергу, Геннадій Друзенко зазначив, що медики ПДМШ пройшли практично всі гарячі точки Донбасу. Ось і зараз вони були першими, хто відгукнувся на запит МОЗу та від перших днів останньої ескалації в Авдіївці поїхали туди, аби рятувати військових і цивільних. «Упродовж минулого року наші медики працювали пліч-о-пліч з військовими лікарями у складі 44-ої та 30-ої бригад, в прифронтових лікарнях Попасної, Станиці Луганської, Новоайдару, Волновахи та Щастя. Усі вони були офіційно залучені до проведення АТО наказами керівника Антитерористичного центру при СБУ. Серед них чимало тих, хто багато місяців поспіль надавали і надають таку саму медичну допомогу нашим захисникам у тих самих умовах, що їхні військові побратими. Чому ж тоді військові медики мають право на статус учасників бойових дій, а наші – ні?» – запитав Друзенко.

На думку керівника ПДМШ, українських захисників законодавчо поділили на 3 сорти: «Перший – це військовослужбовці ЗСУ та інших збройних формувань, утворених відповідно до закону. Вони мають усі передбачені законом пільги. Другий сорт – це добровольці, які перші пішли боронити батьківщину і згодом ціною неймовірних зусиль таки отримали статус учасників бойових дій. Вони мають урізаний пакет, зокрема позбавлені права на безоплатне навчання у вишах та соціальну стипендію. Третій сорт – це добровольці, офіційно залучені до проведення АТО, але позбавлені права на статус учасників бойових дій, хоча і працюють у військових частинах на Сході та у прифронтових лікарнях, де чи не щоночі чути канонади ворожої артилерії, а вдень видно сліди руйнувань від ворожих мін та снарядів. Настав час надати однакові права та пільги всім учасникам бойових дій на сході України».

«Ми починаємо кампанію за усунення дискримінації добровольців, яка наразі закріплена в чинній редакції закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», – оголосив під час прес-конференції керівник Першого добровольчого мобільного шпиталю.

 

 

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ