Партнерство заради життя: українські бізнесмени-аграрії вкотре підтримали благородну справу ПДМШ
25 листопада 2016 р. в Національному музеї Тараса Шевченка в Києві відбувся благодійний вечір “Два роки разом: 20 ротацій, 220 медиків-добровольців, 10 000 пацієнтів у зоні АТО”, присвячений дворіччю започаткування партнерства між Першим добровольчим мобільним шпиталем ім. Миколи Пирогова та засновником Фундації “Аграрна наддержава”, головою правління корпорації “Сварог Вест Груп” Андрієм Гордійчуком. Організатори очікують, що захід принесе близько чверті мільйона гривень для забезпечення діяльності ПДМШ з надання кваліфікованої медичної допомоги нашим захисникам і цивільному населенню на Сході України.
Разом з медиками та аграріями учасниками благодійного вечора стали дипломати і представники міжнародних організацій в Україні, народні депутати, урядовці, відомі політики і бізнесмени, громадські діячі, представники ЗМІ.
Благодійний вечір включав акцію “Придбай ікону – врятуй життя” – розпродаж унікальних ікон, написаних київськими митцями Олександром Клименком і Софією Атлантовою на фрагментах ящиків з-під набоїв та інших боєприпасів, привезених із зони проведення АТО. Вечір супроводжувався виступом ансамблю стародавньої музики “Хорея Козацька”.
За словами керівника та співзасновника ПДМШ Геннадія Друзенка, остаточно казати про загальну суму, отриману від реалізації ікон та від пожертв, ще зарано. “Але ми очікуємо, що після того, як з нами розрахуються за всі придбані ікони, ця сума складе приблизно 250 тис. грн.”, – сказав Друзенко.
Варто зазначити, що раніше в рамках спільної кампанії ПДМШ і митців “Придбай ікону – врятуй життя”, яка триває більш як півтора року, вже вдалося зібрати понад мільйон гривень на підтримку діяльності добровольчого шпиталю. Тепер ікони київських художників прикрашають кабінети українських та європейських парламентарів, бізнесменів і колекціонерів, музеї, галереї та приміщення посольств. Колекція експонувалась у Європейському парламенті, Литовському Сеймі, Верховній Раді України, Литовському посольстві в Україні, Українському посольстві в Нідерландах, а також у багатьох європейських та українських містах.
І керівник шпиталю, і один з авторів – Олександр Клименко – назвали останній захід дуже успішним. Було продано понад 20 з півсотні виставлених ікон, причому левову частку з них за власні гроші придбали топ-менеджери – керівники підрозділів і господарств корпорації “Сварог Вест Груп. Не варто також недооцінювати розголос, який отримала ця подія завдяки присутності як журналістів, так і запрошених гостей, адже фандрейзинг без промоції є неможливим.
Партнерство ПДМШ з Андрієм Гордійчуком, який також є головою наглядової ради Благодійного Фонду “Зміцнення громад” і головою Першого національного аграрного кооперативу, розпочалося два роки тому. Як розповідає Друзенко, він і Гордійчук – давні знайомі. У листопаді 2014 р., коли добровольчий шпиталь був майже сформований, Друзенко приїхав до Гордійчука у Хмельницький, презентував проект і сказав, що для його практичного запуску не вистачає грошей. “І тоді у “Сварог Вест Груп” – а це – п’ятитисячний колектив – було ухвалено рішення, що вони скасують новорічний корпоратив, а всі заощаджені таким чином гроші передадуть нам”, – згадує керівник ПДМШ.
Тетяна Василик, директор благодійного фонду “Зміцнення Громад”, уточнює, що був скасований не тільки корпоратив, а всі святкові заходи “Сварог Вест Груп” тієї зими, і 1,2 млн грн. відрахувань з прибутку корпорації та добровільних внесків окремих співробітників через благодійний фонд були передані мобільному шпиталю.
“То було рішення колективу в цілому, – наголошує Василик. – Ми бачили, що проект є ефективним. Практично в кожній родині є близькі, що були у зоні АТО, а здоров’я – це, мабуть, те, що найбільше хвилює кожного співробітника компанії. Тому й було прийнято рішення про підтримку медичного проекту в зоні АТО.”
За словами директора благодійного фонду, ще понад 2 млн грн. корпорація додатково спрямувала на безпрецедентний мирний проект, реалізований медиками ПДМШ – найбільший в історії незалежної України кардіоскринінг мешканців Хмельниччини, що охопив 22 433 людини в 565 населених пунктах області.
Василик також зауважила, що ПДМШ – не єдиний напрямок допомоги захисникам України з боку корпорації. Від початку війни понад згадані 1,2 млн грн. “Сварог Вест Груп” витратив ще близько 10 млн грн. на переобладнання військової техніки, закупівлю засобів захисту вояків, предметів першої необхідності, приладів нічного бачення, військового одягу і багатьох інших речей.
Стосовно ікон, індивідуально придбаних керівниками компанії під час благодійного вечора, Тетяна Василик висловила думку, що ці ікони є важливими й потрібними “як дуже особливий символічний оберіг людей та їхніх рідних, які побували в зоні АТО, як відлуння тих часів, коли дійсно інколи молитва і віра рятують життя людям”. Разом з тим вона підкреслила, що “насамперед це – абсолютно свідома пожертва на підтримку благородної справи”.