«Краще нічого, ніж щось»: що не так із турнікетами на фронті?
«Уявіть: вибух, приліт, все в грязюці, поруч дезорієнтований побратим кричить від болю. У нього поранена нога, з якої струменить цівка крові. Його життю загрожує масивна крововтрата, яку можна зупинити, наклавши турнікет. Перший з аптечки ламається під час фіксації, у другого рветься стропа, а з третім все одно пробивається пульсація в кінцівці», – пише журналістка Вікторія Андрєєва на УП.Життя, спираючись на обговорення проблеми з трьома фахівцями:
- Сергієм «Борменталем», військовим хірургом ПДМШ та інструктором з домедичної допомоги;
- Володимиром Яременком, керівником Центру тестування турнікетів;
- Федором Сердюком, співзасновником компанії FAST (Служба першої допомоги й порятунку), яка займається курсами з першої домедичної допомоги.
На думку експертів, із понад 160 видів турнікетів, що існують у світі, дієвими визнають менше десяти. На жаль, в Україну завозили та завозять багато неякісних виробів, змушуючи наших військових грати у «російську рулетку» зі смертю.
Бійці скаржаться на браковані турнікети, Командування медичних сил запевняє, що все добре, поліція розслідує низку справ щодо неякісних турнікетів…
Чому в Україні продовжують існувати неякісні турнікети, як загалом визначається їхня якість, хто відповідальний за закупівлю? Читати на сайті УП.Життя.