Два роки від часу першої публічної презентації ПДМШ. Проміжні підсумки в інтерв’ю ДТ зі співзасновником і керівником шпиталю Геннадієм Друзенком
Два роки тому, саме на Покрову, відбулася презентація проекту – Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова (ПДМШ). Як пише “Дзеркало тижня”, тоді мало хто, окрім його організаторів, вірив, що в Україні вдасться створити справжній госпіталь, який матиме все — обладнання, інструментарій, медикаменти і команду висококваліфікованих фахівців, готових надавати медичну допомогу в зоні АТО. Для цього недостатньо самого лише ентузіазму — потрібні ще й неабиякі фінансові, матеріальні та людські ресурси.
“У ЄС часто використовують вираз “м’яка сила” – каже співзасновник і керівник ПДМШ Геннадій Друзенко в інтерв’ю ДТ. – Військових можна порівняти зі скальпелем, який вирізає ракові пухлини сепаратизму, а медики і волонтери ці рани гоять. Наші медики живуть там у лікарнях, постійно спілкуються з місцевими колегами і пацієнтами. У Новоайдарі працюють кілька людей з Волині, які прекрасно знаходять з усіма спільну мову, попри те що одні говорять державною, а інші використовують мову країни-загарбника. Коли людину позбавляють болю, лікують — страх і ненависть пропадає, з’являється щось спільне”.
Читати інтерв’ю на сайті “Дзеркала тижня”.