Доброволець ПДМШ організувала в Луцьку експрес-курс з тактичної медицини за стандартами НАТО
16 і 17 червня у Луцьку проведено навчання близько 30 осіб за прийнятим в НАТО та адаптованим до умов операції Об’єднаних сил догоспітальниим стандартом допомоги у військовій медицині ТССС (Tactical Combat Casualty Care). Програму “Бойовий медик” ініціювала та організувала луцька волонтерка Любава Дроган за підтримки Волинського осередку руху “Справедливість”. Заняття проводили інструктори громадської організації “Білі берети – Рівне”.
За словами Любави Дроган, мета програми – підготувати людей, які вже мають певну медичну підготовку, до проведення евакуації та надання першої допомоги в умовах бойових дій. Серед учасників дводенного курсу – медиків екстреної допомоги з районів Волинської області, а також військових капеланів – був і водій-санітар Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова.
“Такий експрес-курс ми провели вперше, – розповіла волонтерка. – Ми розіслали листи від Управління охорони здоров’я Волинської ОДА по районних центрах первинної допомоги та екстреної допомоги, і багато хто приїхав з районів. Ті, хто хотів, але не зміг приїхати, просили повідомити їм, якщо будемо проводити тренінг повторно. Із майже тридцяти учасників десятеро зацікавилися ротацією ПДМШ. Дзвонять, розпитують, але повної готовності їхати ще не мають. Тож ми плануємо проводити такі курси й надалі – і в Луцьку, і в Рівному – і, сподіваюсь, бажаючих приєднатися до ПДМШ буде більше”.
Любава Дроган, реабілітолог – спортивний лікар за освітою, два місяці поспіль – у грудні 2017 р. та січні 2018 р. – працювала санітаром в Новотроїцькому на Донеччині у складі бригади медичної евакуації ПДМШ в одній з військових частин. “Ми також залучаємо до навчання наших водіїв з ПДМШ, бо ті, хто пройшов кілька ротацій, можливо, швидше зорієнтуються в бойовій обстановці, ніж просто людина з медичною освітою,” – вважає волонтерка. “Ми даємо їм базові знання з домедичної допомоги. Цього разу у нас був водій Володимир Сахарчук з Ківерців, який двічі працював у ротаціях ПДМШ. Він добре показав себе на тренінгу, отримав сертифікат, і тепер може їхати на схід парамедиком”.
Для першої програми “Бойовий медик” Управління охорони здоров’я Волинської ОДА безкоштовно надало приміщення, а Національна гвардія – полігон біля Луцька. “Справедливість” організувала харчування. Утім, організатори не мали можливості забезпечити учасників житлом, тому цього разу учасниками були люди лише з Волинської області. “Якщо нам вдасться організувати польові табори, тоді курси будуть для всієї України”, – каже Дроган.
Фото зі сторінки Facebook Любави Дроган