У Гірському на Луганщині люди ночували в поліклініці, аби вранці потрапити на прийом до лікарів, які приїхали з ПДМШ
Сьогодні додому повертаються лікарі, які кілька останніх днів перебували з місією на Луганщині, де надали консультативно-інформаційну підтримку своїм колегам і кваліфіковану допомогу пацієнтам. “Місіонери” прочитали дві лекції для лікарів області і прийняли більш як 200 пацієнтів.
Поїздку організував Перший добровольчий мобільний шпитальнім ім. Миколи Пирогова разом з цілою низкою інших організацій: ГО “Українська медична місія”, ГО “Право на життя”, ГО “Клінічні інфектологія та медицина подорожей”, ДУ “Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова Національної академії наук України”, навчально-науковий центр медичного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, ГО “Асоціація Медиків Революції Гідності”, ГО “Українська асоціація цифрових стоматологічних технологій” та Комітет з медичного і фармацевтичного права Асоціації адвокатів України.
Участь у місії чи “медичному десанті”, як такі заходи називають у ПДМШ, взяли київські лікарі: завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О. О. Богомольця проф. Ольга Голубовська, мікрохірург-офтальмолог Київської міської клінічної лікарні № 8 Оксана Жданова, відомий український акушер-гінеколог Сергій Бакшеєв, який привіз із собою власний апарат УЗД, невропатолог Консультативно-діагностичного центру Деснянського району Віктор Белкін і віце-президент – медичний директор ПДМШ дерматолог Дмитро Вернигор. На місці до них приєдналися фтизіатр Канівської центральної районної лікарні Віктор Дубик, який в рамках місячної ротації ПДМШ працює в Попасній, і президент ПДМШ Олег Шиба.
Як розповів Дмитро Вернигор, у понеділок у Центрі первинної медико-санітарної допомоги Сєвєродонецька Ольга Голубовська прочитала лекцію для інфекціоністів та сімейних лікарів Луганської області. “Ця лекція, яку можна назвати й семінаром, є дуже важливою, оскільки йшлося зокрема про лихоманку Західного Нілу, випадки якої зафіксовані на Луганщині, – сказав Вернигор. – Також говорили про грип, бо його сезон вже розпочинається, і про гепатити”.
За його словами, на лекцію-семінар головного позаштатного спеціаліста Міністерства охорони здоров’я приїхали лікарі з усієї області. “Люди були просто в захваті. Лекція затягнулася надовго. Було обговорення, запитання, консультування. Обговорили й конкретні клінічні випадки”.
Наступного дня “медичний десант” передислокувався в місто Гірське, де професор Голубовська прочитала аналогічну лекцію для сімейних лікарів Попаснянського району. Після цього розпочався прийом пацієнтів.
“Коли ми приїхали в Гірське то дізналися, що люди ночували в поліклініці, аби вранці потрапити на прийом. Спеціалізована допомога тут була востаннє минулого року, коли в рамках одного з “медичних десантів” ПДМШ було проведено профілактичний огляд дітей місцевого інтернату. А доросле населення бачило спеціалізовану допомогу востаннє в 2005 році”, – каже Дмитро Вернигор.
Учора в Оксана Жданова провела дві невеликі операції – хірургічна допомога з офтальмології. Ольга Голубовська допомогла місцевим лікарям налаштувати їхній апарат УЗД. Роботи вистачало всім: за оцінкою Вернигора щоденний потік пацієнтів становив приблизно 40 осіб на одного лікаря. “Здебільшого люди зверталися з патологіями, бо тут практично немає відповідних вузьких спеціалістів. Лікарня, в якій колись було сім операційних, зараз не має жодного хірурга”, – зауважив віце-президент ПДМШ.
Підбиваючи підсумки місії він наголосив на особливій важливості її освітнього компоненту: “Зрозуміло, що ми приїжджаємо та їдемо, а пацієнта все одно треба дивитися, і проблеми залишаються. Тому обов’язково треба готувати сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів, які тут щодня працюють з пацієнтами. Тож новий напрям нашої діяльності – просвіта лікарів. І для цього ми привозимо кращих спеціалістів і лекторів”.