Юлія Тимошенко: “Генштаб зобов’язаний не просто толерувати цивільних медиків-добровольців, а залучати їх до ООС”
П’ять днів тому новим “зв’язковим” у комунікації Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова з Генеральним штабом Збройних Сил України стала народний депутат Юлія Тимошенко. Лідерка партії “Батьківщина” надіслала начальнику ГШ – Головнокомандувачу ЗСУ генералу армії Віктору Муженку депутатське звернення. Це стало ще однією спробою зрушити з мертвої точки питання залучення медиків-добровольців ПДМШ до проведення Операції об’єднаних сил на сході України, а саме домогтися прийняття Генштабом порядку залучення, аналогічного тому, який існував у період проведення Антитерористичної операції (АТО).
У своєму зверненні Тимошенко назвала неприйнятною ситуацію, коли медичні працівники, відряджені для надання медичної допомоги в райони проведення ООС, офіційно не залучаються до цієї операції та напівлегально працюють у зоні збройного конфлікту – без жодних соціальних гарантій у разі поранення чи каліцтва.
“З огляду на об’єктивну гостру потребу у медичних працівниках в районах проведення ООС, Генеральний штаб Збройних Сил України зобов’язаний не просто толерувати фактичну присутність цивільних медиків-добровольців у військових частинах, а офіційно залучати їх до проведення ООС з виданням відповідних наказів, як це було під час проведення АТО”, – йдеться у депутатському зверненні.
Авторка документу також просить Головнокомандувача якнайшвидше врегулювати питання залучення цивільного медичного персоналу до ООС та у встановлений законодавством строк повідомити про результати розгляду депутатського звернення.
Коментар голови Наглядової ради ПДМШ Геннадія Друзенка:
“Якщо влада не виконує своїх прямих обов’язків, зокрема щодо надання належної медичної допомоги нашим захисникам та цивільному населенню в районах проведення Операції об’єднаних сил, демократична логіка підказує звертатись по допомогу до опозиції. Можна любити чи не любити певних політиків, але емоційне ставлення до них — дитяча хвороба інфантилізму. Вона ні до чого не призведе окрім внутрішнього вигорання та розбрату. Врешті-решт, ми і є народ, згідно з чинною Конституцією — джерело влади, а отже маємо вчитись ефективно використовувати тих, кому ми цю владу делегували. Якщо і Верховний і просто головнокомандувач ЗСУ, до яких ми (і не тільки ми, а й профільний комітет парламенту та окремі народні депутати) неодноразово зверталися, вже п’ятий місяць неспроможні розв‘язати проблему офіційного залучення цивільних медиків-добровольців до ООС, час йти по допомогу до лідерки опозиції. Якщо молоток забиває цвяхи, не важить, якого партійного кольору в нього ручка”.
Більш детально проблема затягування Генштабом прийняття нового порядку залучення медиків-добровольців описана у статті “Про евфемізми та особливості листування з Генштабом”.