• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 19 Вересня 2018
  • 2111
  • 0

Комітет ВР не підтримав розроблений ПДМШ законопроект

Комітет Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю відправив на доопрацювання розробникам проект закону № 8395 “Про внесення змін до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (щодо встановлення статусу учасників бойових дій). На думку Геннадія Друзенка, голови наглядової ради Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова, який брав участь у сьогоднішньому засіданні комітету, таке рішення тотожньо тому, що законопроект “зарубали”.

“Як можна його доопрацювати, якщо комітет у принципі проти надання статусу учасника бойових дій медикам без погонів?” – прокоментував Друзенко це рішення.

“Ми бачили, як комітет, в якому ніхто не воював, просто не розумів, що вони обговорюють. Бо якби мова йшла лише про тих, хто брав або не брав участі в бойовому зіткненні, то була б одна справа. Але я кілька разів повторив, що люди в тих самих умовах, з тими самими ризиками для життя роблять ту саму роботу. І якщо тільки від наявності чи відсутності погонів залежить, отримають вони статус УБД чи ні, це називається дискримінацією чи несправедливістю”, – сказав голова Наглядової ради ПДМШ після засідання.

Проект закону № 8395, розроблений ПДМШ у співпраці з народними депутатами, ініціювали п’ять законодавців: Андрій Антонищак, Олег Мусій, Ольга Богомолець, Богдан Матківський та Євген Рибчинський. У Верховній Раді його було зареєстровано 23 травня 2018 р. Документ мав на меті забезпечити справедливість стосовно цивільних медиків-добровольців, які працювали в зоні військового конфлікту на сході України, урівнявши їх у правах з військовими медиками.

Крім Друзенка законопроект на засіданні підтримував – дуже активно, а іноді й емоційно – один з його авторів, Андрій Антонищак, який не є членом Комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю. “Дуже приємно було, – відгукнувся про нього Друзенко. – Видно що людина воювала, бачила все, і через серце це все пропускає. Це черговий раз спростовує поширену думку, що всі депутати однакові”.

Основними аргументами проти підтримки законопроекту, висловленими головою комітету Олександром Третьяковим і підтриманими іншими членами комітету, було те, що він вважав такий підхід порушенням принципів законодавства, а також побоюваннями, що до них з аналогічною вимогою “завтра прийдуть цивільні шляховики та водії, які також працювали в зоні конфлікту”. Інший аргумент проти – визнання медиків учасниками бойових дій буде порушенням Женевської конвенції та дозволить ворогу стріляти по них. “Можна подумати, Женевська конвенція зараз зупиняє агресора”, – сказав Друзенко.

Фото вгорі зі сторінки Tamara Shvets

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ