Третя місія ПДМШ потребує підтримки
Стартує третя місія Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова. Проте подальша його робота потребує підтримки, обсяги якої останнім часом поменшали. Про це під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомив Геннадій Друзенко, голова наглядової ради Першого добровольчого мобільного шпиталю (ПДМШ) ім. Миколи Пирогова.
Частина добровольців шпиталю наразі вже знаходиться у місті Попасна (Луганська область) і надає допомогу як військовим, так і цивільному населенню на базі залізничної лікарні міста. «У тій лікарні у підпорядкуванні головного лікаря є три лікаря й три медсестри, а тільки в Попасній, за останнім описом — 22 тисячі мешканців, а в районі — 50 тисяч. Тож про потребу у медиках-добровольцях можна судити навіть не будучи фахівцями у медицині», — пояснив Геннадій Друзенко.
ПДМШ є унікальним проектом, що працює за завершеним циклом: надає медичну допомогу на базі мобільних операційних та здійснює евакуацію (як із нейтральної полоси, так й до глибокого тилу — до військових та цивільних шпиталів Запоріжжя, Харкова та Києва із нейтральної полоси). Друга місія ПДМШ, що тривала з 6 лютого по 6 березня близько міста Артемівськ (Донецька обл.) — на Дебальцівському плацдармі. Завдяки медикам-добровольцям, зокрема, судинними хірургам значній кількості бійців було врятовано кінцівки. «Це була суттєва допомога, коли за один напружений день через лікарню проходило більше сотні бійців. Не вистачало операційних столів, ми задіювали нашу операційну на колесах «Ангел» у дворі центральної лікарні та оперували навіть там», — пояснив Геннадій Друзенко.
Проте через напружену роботу ПДМШ матеріально-технічне забезпечення ПДМШ потребує суттєвого покращення. Зокрема, ремонту потребують карети «швидких», для виїздів потрібне пальне, а також мають бути відновлені запаси медикаментів. Проте з часу настання так званого перемир’я пожертви на адресу ПДМШ істотно поменшили.
Тож задля підтримки проекту, засновники ПДШМ разом із митцем Олександром Клименком запускають акцію: «Купи ікону — врятуй життя». В рамках цієї акції бажаючи підтримати шпиталь можуть придбати ікони, виконані Олександром Клименком на унікальному матеріалі — на дошках, із яких зроблено ящики для набоїв та мін, що діставалися до зони АТО. «Те,що несло в собі смерть, нестиме з собою життя», — пояснив Олександр Клименко. За його словами, ідея акції — позбутися прірви, що існує між нашими захисниками, що на передовій, та мирним життям. На його думку, на війні, любові та християнства більше, ніж у глибокому тилу. «Там можна або озвіріти, або отримати духовні знання про буття, яких немає тут, у повсякденні», — додав іконописець.