Остаточний звіт гречишкинського десанту: цифри вражають
Після ретельного підрахунку пацієнтів, оглянутих і пролікованих лікарями-добровольцями десанту Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова у селі Гречишкине Новоайдарського району Луганської області виявилося, що за 10 днів вони обстежили майже тисячу мешканців Луганщини. Загальна кількість обстежень склала 5760.
Як йдеться в остаточному звіті про місію, “всього за 10 днів роботи бригадою було обстежено 960 жителів Луганщини (с. Гречишкине, с. Дубове, смт Новоайдар, м. Сєвєродонецьк та ін.)”, у тому числі 274 терапевтичні та 204 хірургічні пацієнти. Гінекологом оглянуто 149 жінок. Проведено 62 ендоскопічні обстеження, 291 УЗД і 25 малих хірургічних операцій. Вісімнадцять осіб отримали допомогу на дому. І це далеко не повний зміст звіту.
До команди медиків увійшли лікарі вищої категорії – усі з Київської міської клінічної лікарні № 2 “Опіковий центр”: хірург і комбустіолог Сергій Стаскевич (заступник головного лікаря з хірургічної частини); терапевт Людмила Дороніна (заступник головного лікаря з лікувальної частини); гінеколог Ірина Вороніна (завідувач відділенням гінекології); терапевт і функціональний діагност Любов Стельмах (завідувач відділенням УЗД та ФД); ендоскопіст, хірург і комбустіолог Євген Гомонай (завідувач кабінетом ендоскопії), а також операційна медсестра Вікторія Крамаренко (заступник головного лікаря з питань медсестринства) – ініціатор поїздки.
За цими сухими цифрами, які вражають самі по собі, стоїть здоров’я людей – наших співгромадян. І не тільки це. Робота добровольців ПДМШ на Сході – ще й прояв солідарності з тими, хто волею долі, через війну, опинився у складних обставинах. Це те, що в мобільному шпиталі називають салоганами “зшиваємо країну” або “вилікуємо країну разом”.
Як сказала учора в інтерв’ю “Громадському радіо” Вікторія Крамаренко, для якої це вже другий візит до Гречишкиного: “Ми дуже часто помилково думаємо, що люди, які живуть у “сірій зоні”, – це люди, які не мають почуття патріотизму, дещо відрізняються. Коли я приїхала в це село, буквально через декілька днів я відчула, що в селі є стрижень громади, який має міцне коріння – козацтво. Там дуже багато патріотичних людей. Їхні сини досі воюють”.
Знімаємо капелюха перед головним лікарем КМКЛ № 2 Анатолієм Васильовичем Вороніним, який не побоявся відпустити в це відрядження одразу сімох ключових працівників лікарні, що обслуговує 90 тис. населення трьох київських районів. Дякуємо й їхнім колегам, які на ці 10 днів взяли їхнє навантаження на себе.
Також щиро дякуємо за сприяння благодійним фондам “Патріоти України” (голова Сергій Кисельов), “Дніпровська Ініціатива” (голова Тетяна Велимовська), “Благодійний Фонд Олени Конової” (голова Олена Конова) і “Миротворці України” (голова Валентина Полончевська), фармацевтичним компаніям “Дарницький фармацевтичний завод” і “ЮРіЯ-Фарм” (директор ЦРТП Тетяна Кударенко і Діана Жердеєва), аптеці “Фармація № 109” (директор Наталія Богун), аптекам Дніпровського та Дарницького районів, співробітникам КМКЛ №2, особистим друзям Аллі Карандеєвій, Любові Білобородовій, Ігорю Домбровському, волонтерам Людмилі Ольшевській, Ірині Журбі та іншим.