Перед виїздом на схід ПДМШ отримав ще дві швидкі з Британії
Напередодні великодніх свят ПДМШ отримав два автомобілі швидкої допомоги з останніх шести, придбаних благодійною організацією United Ukraine Foundation (UUF) та вщерть заповнених медикаментами й медичним обладнанням у Сполученому Королівстві на підтримку України. Одразу після свят ці автомобілі вирушать на схід.
Ці дві машини були пригнані в Україну інтернаціональною волонтерською командою фельдшерів: англійка Люсі, італієць Джузеппе та португалець Філіпе. На ночівлю команда залишилася разом з українськими медиками-добровольцями в маєтку Пінчуків, який останнім часом слугував базою для ПДМШ.
«Я не міг просто сідати й дивитись новини, – розповів Філіпе кореспонденту «Інтера» в Лондоні перед виїздом до України. – Тому почав шукати контакти серед друзів, медиків, організацій. І мені пощастило познайомитися з цими хлопцями. Ми об’єднали зусилля. Зараз я везу ці швидкі туди, де вони потрібні»
Філіпе – колишній медик ВПС Португалії, має досвід роботи в «гарячих точках» – Косово, Боснія та Мозамбік. Він також має 11-річний досвід роботи саме на таких швидких, як доставлені до Києва. Більше того, він навіть працював на одній з цих машин у Саутгемптоні.
Почуття Джузеппе були такими ж, що й у Філіпе. «Я відчував, що не можу просто дивитись і нічого не робити», – поділився він з репортером ПДМШ. Тож він об’єднався з Філіпе, і вони почали збирати швидкі та пожертви.
Джузеппе, медик зі спеціальною підготовкою з реагування на терористичні атаки, підкреслює, що його надихнули дії лікаря ПДМШ «Корси» та водія «Киселя» під час евакуації Ірпеня, показані на каналі France 24. «Тоді я дізнався, що Алекс і Том з UUF в Лондоні привезли й відремонтували дві швидкі для надання будь-якому шпиталю в Україні. Я запропонував віддати їх ПДМШ. Вони погодились. Ми завантажили швидкі нашим медичними матеріалами та гуманітарною допомогою і привезли їх сюди з допомогою Люсі».
У Люсі – також медика – військового досвіду немає, але вона покладається на Філіпе: «В принципі робота [в Україні] не буде дуже відрізнятися від того, що ми робимо щодня на швидких. Звісно, там буде більше роботи з пораненнями та крововтратами. Але нас вчили як із цим працювати».
Сьогодні британські медики провели для своїх українських колег тренінг з використання своїх швидких та обладнання. «Лікарі ПДМШ є дуже висококваліфікованими, але можуть не мати досвіду роботи на швидких і використання нашого обладнання», – сказав Джузеппе. «Це чудова нагода обмінятись досвідом та доповнити свій досвід – від роботи на швидкій до лікування в шпиталі», – додав він.
Карети швидкої допомоги з Британії є вживаними. Їх придбано за рахунок пожертв на аукціонах, де дозволяють лише завести двигун, аби перевірити справність. Тому кожний з автомобілів після придбання ретельно перевірили та відремонтували на СТО – безкоштовно завдяки місцевим волонтерам UUF.
Раніше ПДМШ вже отримував аналогічний подарунок із Британії – три автомобілі, придбані колишніми військовослужбовцями Її Величності.