«Ікони на ящиках з-під набоїв» на Суспільному
У п’ятницю Суспільне присвятило один зі своїх новинних відеорепортажів мистецькому проекту «Ікони на ящиках з-під набоїв» – головному спонсору Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова. Журналіст Вікторія Волик розповіла про історію створення проекту і взяла інтерв’ю у його авторів Олександра Клименка та Софії Атлантової, а також голови Наглядової ради ПДМШ Геннадія Друзенка.
Олександр Клименко розповів, як народилася ідея благодійного мистецького проекту. Його дружина, Софія Атлантова сказала, що її як митця зацікавила можливість попрацювати з незвичною фактурою дерева та перетворити смерть у життя: «Ось я собі уявляю: росло дерево, його зрубали. Потім якась деревина пішла, наприклад, на столи, інша – на ікони, а ще інша – на ящики для набоїв. І я собі уявляла чи фантазувала, що я змінюю долю цієї сосни, яку змушували нести в собі смерть, а тепер вона несе в собі життя. І це – надовго, і я сподіваюся, що це красиво».
Репортаж вийшов в ефір у день, коли подружжя митців отримали нагороди за цей проект – орден «За заслуги» ІІІ ступеня. Разом з ними був нагороджений і заступник виконавчого директора ПДМШ Іван Ожог. У Київській міській державній адміністрації нагороди вручав Київський міський голова Віталій Кличко.
За словами Олександра робота над іконою може тривати одну добу, а може – два роки. Вартість однієї ікони – від 1500 доларів. З проданих робіт митці забирають собі лише 30 відсотків, а решту віддають на доброчинність, зокрема фінансово підтримують ПДМШ.
Геннадій Друзенко: «За весь час діяльності шпиталю проект «Ікони на ящиках з-під набоїв» став основним спонсором, а останні роки – майже ексклюзивним».
Наразі 28 ікон, написаних у рамках проекту, виставлені у приміщенні Укроборонпрому. Інша частина робіт зберігається у Сполучених Штатах і Франції.
Див. також Напередодні Дня захисника України у МЗС відкрилася волонтерська виставка ікон на ящиках з-під набоїв.